Parafia Biskupice Uzarzewo
Ogłoszenia i intencje 14.12.2025 (III Niedziela Adwentu)

- 1. W sobotę, 13 grudnia pani Marta Adamek oraz pani Martyna Głuszczyńska otrzymały
w poznańskiej katedrze z rąk Arcybiskupa Zbigniewa Zielińskiego misję kanoniczną do bycia katechistą w Archidiecezji Poznańskiej. Gratulujemy ukończenia dwuletniego kursu oraz życzymy sił, wiary i odwagi do świadczenia o Bogu w kościele w naszych parafiach. - 2. W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki wigilijne i świece adwentowe (duże 24 zł, małe 12 zł)
- 3. Przeżywamy czas Adwentu, czyli duchowy czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam do dobrych i wytrwałych postanowień:
- Roraty o godz. 6.00 w poniedziałek, środę, piątek,
- Msze św. z Nabożeństwem Adwentowym dla dzieci: wtorek, środa, czwartek
o godz. 18.00.
- 4. Czas adwentu to czas dzielenia się dobrem duchowym i materialnym z mniej posiadającymi. Zachęcam do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Wystarczy tylko włożyć do torby papierowej żywność długoterminową oraz środki higieniczne. Wypełnione tytki zostaną przekazane samotnym i ubogim członkom naszych wspólnot parafialnych oraz podopiecznym poznańskiego „Caritas”. Zbiórka potrwa do czwartku, 18 grudnia. Dary można składać codziennie w kościele.
- 5. Uczniowie z klas VII i VIII SP mają zebranie we wtorek, 16 grudnia. Rozpoczyna się ono Mszą świętą o godz. 18.00, po której spotkanie formacyjne z panem Jackiem Pulikowskim.
- 6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek od 9.00 do 10.00 i we wtorek godz. 18.40 -20.00
- 7. Parafialna spowiedź św. adwentowa z udziałem zaproszonych księży będzie w czwartek,
18 grudnia:- w Biskupicach: 14.30 – 17.30 (przerwa 16.00 – 16.30)
- w Uzarzewie: 16.30 – 17.30
- 8. Nabożeństwo ku czci św. Szarbela w czwartek, 18 grudnia o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. kan. hab. Wojciech Mueller, proboszcz parafii św. Krzyża w Kobylnicy oraz postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Woźnego i ks. Stanisława Streicha.
- 9. Wizyty duszpasterskie nazywane kolędą będą odbywały podobnie jak w trzech poprzednich latach: wioski należące do dwóch parafii będą odwiedzane tradycyjnie, (28 grudnia rozpoczynam od Sarbinowa), natomiast do mieszkańców Bugaju i Biskupic pójdę z kapłańskim błogosławieństwem na ich zaproszenie. Kartki z zaproszeniem są wyłożone na skarbonie, do której można włożyć zaproszenie lub przekazać je osobiście do 26 grudnia.
- 10. Organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji i Medugorie w terminie od 4-13.08.2026. Program i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
- 11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego.