gry online

KKK 1660 Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta stanowią między sobą wewnętrzną wspólnotę życia i miłości, powstało z woli Stwórcy, który wyposażył je we własne prawa. Z natury jest ono nastawione na dobro współmałżonków, a także na zrodzenie i wychowanie potomstwa. Małżeństwo ochrzczonych zostało podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.

KKK 1661 Sakrament małżeństwa jest znakiem związku Chrystusa i Kościoła. Udziela on małżonkom łaski miłowania się wzajemnie tą miłością, jaką Chrystus umiłował Kościół. Łaska sakramentu udoskonala zatem ludzką miłość małżonków, umacnia ich nierozerwalną jedność i uświęca ich na drodze do życia wiecznego.

Narzeczonych serdecznie zapraszamy do biura parafialnego, zaraz po podjęciu decyzji o zawarciu związku małżeńskiego, w celu uzgodnienia terminu Mszy św. ślubnej i konsultacji w sprawie dokumentów, które będą musieli dostarczyć.

Następnie zapraszamy 3 miesiące przed terminem ślubu z następującymi dokumentami:

• dowody osobiste

• świadectwo ukończenia katechezy poziomu ponadgimnazjalnego

• świadectwa chrztu z zaznaczonym wpisem bierzmowania

• danymi świadków małżeństwa

Dobrze byłoby, gdyby narzeczeni byli już w trakcie kursu przedmałżeńskiego i spotkań w poradni rodzinnej. Terminy kursów przedmałżeńskich i poradni rodzinnej można znaleźć tutaj (http://www.dr.archpoznan.pl/)

W czasie do ślubu uzupełniamy następujące dokumenty:

• świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego

• zaświadczenie z poradni rodzinnej

• dokumenty zaświadczające stan wolny z USC (UWAGA! WAŻNE SĄ TYLKO 6 MIESIĘCY!)

• zapowiedzi przedmałżeńskie

W międzyczasie uzupełniamy protokół przedmałżeński, który jest podstawą ważnie zawartego małżeństwa sakramentalnego.

Sakrament małżeństwa, z powodów organizacyjnych, nie jest udzielany w I Sobotę miesiąca oraz w żadną z niedziel czy uroczystości kościelnych.

O PARAFII

ul.Dworcowa 34