6 Czerwca

Środa IX tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 12,18-27.

Przyszli do Jezusa saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i pytali Go w ten sposób:

«Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: "Jeśli umrze czyjś brat i pozostawi żonę, a nie zostawi dziecka, niech jego brat weźmie ją za żonę i wzbudzi potomstwo swemu bratu".
Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę, a umierając, nie zostawił potomstwa.
Drugi ją pojął za żonę i też zmarł bez potomstwa; tak samo trzeci.
I siedmiu ich nie zostawiło potomstwa. W końcu po wszystkich umarła także kobieta.
Przy zmartwychwstaniu więc, gdy powstaną, którego z nich będzie żoną? Bo siedmiu miało ją za żonę».
Jezus im rzekł: «Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej?
Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie.
Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa o krzewie, jak Bóg powiedział do niego: "Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba"?
Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie».

05 czerwca 2018