2018-08-08 - Środa

Mt 15, 21-28 Wiara niewiasty kananejskiej

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.Na to zbliżyli się do Niego uczniowie i prosili: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami».Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela».A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi».On jednak odparł: «Niedobrze jest brać chleb dzieciom i rzucać psom».A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołu ich panów».Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz». Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

07 sierpnia 2018