2019-06-29 - Sobota. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

J 21, 15-19 Jezus powierza Piotrowi władzę pasterską

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożywał z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra:«Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?»Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje».I powtórnie powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?»Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham».Rzekł do niego: «Paś owce moje».Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?»Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham».Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga.A wypowiedziawszy to rzekł do niego: «Pójdź za Mną!»

29 czerwca 2019