2018-12-24 - Poniedziałek. Wigilia Bożego Narodzenia

Łk 1, 67-79 Nawiedzi nas z wysoka Wschodzące Słońce

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Zachariasz, ojciec Jana, został napełniony Duchem Świętym i prorokował, mówiąc:«Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,bo lud swój nawiedził i wyzwolił,i wzbudził dla nas moc zbawcząw domu swego sługi, Dawida:jak zapowiedział od dawnaprzez usta swych świętych proroków;że nas wybawi od naszych nieprzyjaciółi z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą;że naszym ojcom okaże miłosierdziei wspomni na swe święte przymierze,na przysięgę, którą złożyłojcu naszemu, Abrahamowi.Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwanisłużyć Mu będziemy bez lęku,w pobożności i sprawiedliwości przed Nim,po wszystkie dni nasze.A i ty, dziecię, zwać się będzieszprorokiem Najwyższego,gdyż pójdziesz przed Panem przygotować Mu drogi;Jego ludowi dasz poznać zbawienie,przez odpuszczenie mu grzechów,dzięki litości serdecznej naszego Boga,z jaką nas nawiedzi z wysoka Wschodzące Słońce,by światłem stać się dla tych,co w mroku i cieniu śmierci mieszkają,aby nasze kroki skierować na drogę pokoju».

23 grudnia 2018