2018-12-09 - Druga Niedziela Adwentu

Łk 3, 1-6 Jan Chrzciciel przygotuje drogę Panu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Było to w piętnastym roku rządów Tyberiusza Cezara. Gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, Herod tetrarchą Galilei, brat jego Filip tetrarchą Iturei i kraju Trachonu, Lizaniasz tetrarchą Abileny; za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza skierowane zostało słowo Boże do Jana, syna Zachariasza, na pustyni.Obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza:«Głos wołającego na pustyni:Przygotujcie drogę Panu,prostujcie ścieżki dla Niego;każda dolina niech będzie wypełniona,każda góra i pagórek zrównane,drogi kręte niech się staną prostymi,a wyboiste drogami gładkimi.I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże».

08 grudnia 2018